יום שישי, 29 באפריל 2016

איך בוחרים מסלול לימודי עיצוב?

בישראל ישנה מסגרת לימודי עיצוב בעלת מספר תחומים וקורסים בהתאם למימוש הקריירה שלכם בתחומי עיצוב באופן כללי.


כל סטודנט יכול לבחור ללמוד קורס עיצוב פנים, קורס עיצוב גרפי או בכלל לימודי עיצוב אתרים, על פי התחום המועדף עליו. כמו כן, ניתן לעשות זאת במסגרת לימודי תעודה או במסגרת לימודים עבור תואר ראשון. מוסדות אקדמיים רבים (בעיקר מכללות) מציעים לימודים המשלבים עיצוב ואדריכלות, שם ההתמקדות היא בעיקר בתכנון שטחים, עיצוב נופים, עיצוב מבנים והתאמת מעטפת החלל למבנה הספציפי שאמור להיות מוקם בו.   
אם בכל זאת בחרתם בלימודי קורס עיצוב פנים (בלי לשלב אדריכלות) יש נושאים דומים בשני התחומים. הנושאים המובילים בסילבוס: לימודי עיצוב בסיסי, הבנת החלל, תפיסה תלת ממדית, פיתוח חשיבה יצירתית, תהליכי תכנון ויישום, ושרטוט אדריכלי. ברוב מסלולי הלימוד המוצעים במכללות השונות בארץ מדובר בלימודים הכוללים התנסויות מעשיות המשולבות עם לימודי התיאוריה.
אם קורס עיצוב פנים לא מספיק טוב עבורכם ואתם רוצים קצת יותר, תמיד תוכלו ללמוד תואר ראשון בתחום. קחו בחשבון שתנאי הקבלה יהיו קשים יותר, משך הלימודים ארוך יותר ובדר"כ גם העלות הסופית גבוהה יותר.
במסגרת לימודי עיצוב ניתן כמובן גם ללמוד קורס עיצוב גרפי. במהלך קורס שכזה לומדים התלמידים כיצד לפתח יכולות ומיומנויות גרפיות, החל מפיתוח הרעיון ועד ליישומו. בדרך כלל במסגרת קורס עיצוב גרפי נלמדים תוכנות בסיסיות של גרפיקה, וישנו דגש רב על עבודה עם מחשב כאשר העבודה נעשית בין היתר עם התוכנות Adobe Illustrator Photoshop ו-Adobe InDesign. מדובר במסגרת לימודית שהפכה לאחרונה למבוקשת ביותר, בעיקר בשל התרחבות עולם הפרסום, ההתפתחויות הטכנולוגיות וצמיחת רשת האינטרנט. גם במקרה הזה, הלימודים יכללו התנסויות מעשיות בשילוב עם לימודים כמו קומפוזיציה, טיפוגרפיה ועוד.
עולם העיצוב הולך ומתרחב, והלימודים הולכים ונעשים מבוקשים. לכן ישנה התחרות בין המכללות המציעות לימודים בתחום. שימו לב שתוכלו לבחור כאמור בין לימודי תעודה ללימודי תואר, ובסיום הלימודים (בין אם מדובר בתעודה ובין אם בתואר) תוכלו להשתלב בשוק העבודה המתפתח בעיקר אם יש לכם תיק עבודות מרשים.  

עיצוב אתרים Gwebsite עיצוב אתר אינטרנט 

http://gwebsite.co.il/
... מקצועי, איך מעצבים אתרים? Gwebsite חברה לעיצוב אתרים מקצועי, עיצוב UX, עיצוב אתרים100% רספונסיבים. ... מערכת ניהול וורדפרס, המובילה בעולם לניהול אתרי אינטרנט! ✓ ...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה